5 WSKAZÓWEK UŁATWIAJĄCYCH WIOSENNE SPRZĄTANIE

Wiosna już przyszła, a wraz z nią w większości domów zaczęło się gruntowne sprzątanie. Jednak dbanie o porządek nie jest łatwe, gdy brakuje nam czasu. Właśnie dlatego zebraliśmy dla Ciebie garść pomocnych wskazówek.

 

1. Przygotowania

Zanim zabierzesz się za jakiekolwiek większe zadanie, sprawdź, czy masz do dyspozycji wszystkie niezbędne przybory. Zrób listę rzeczy, których będziesz potrzebować do wykonania poszczególnych czynności. Zalecamy używanie najprostszych przyborów — na początek zaopatrz się w gumowe rękawice, ściereczki antybakteryjne, biały ocet oraz płyn do naczyń.

 

2. Kuchnię wyczyść parą

Na powierzchniach kuchennych brud gromadzi się szybko, a cotygodniowe wycieranie rozwiązuje problem tylko tymczasowo. Korzystając z myjki parowej, dotrzesz do miejsc niedostępnych dla ściereczki czy spryskiwacza i usuniesz cały brud oraz wszystkie bakterie. 

 

3. Pozwól tkaninom oddychać

Zdejmij wszystkie tkaniny, jakie możesz — od ozdobnych poszewek po pościel — następnie upierz je i wywieś na świeżym powietrzu. Jeśli szukasz rozwiązań pozwalających na znacznie dokładniejsze czyszczenie, zastanów się nad użyciem odkurzacza Ultravortex — wyjątkowego urządzenia zaprojektowanego do usuwania niewidocznych gołym okiem roztoczy i złuszczonego naskórka z materacy oraz sof.

 

4. Usuń kamień z powierzchni łazienkowych

Długotrwałe gromadzenie się kamienia może być szkodliwe dla Twojej łazienki. Najlepszym sposobem, by temu zapobiec, jest czyszczenie za pomocą pary. Możesz też użyć roztworu octu z wodą — po prostu nanieś go i zostaw na noc. Rano z łatwością wyczyścisz łazienkę ściereczką.

 

5. Korzystaj z dostępnych urządzeń

Czy wiesz, że w zmywarce do naczyń możesz wyczyścić najróżniejsze przedmioty — od butów po wazony, słoje itp. — dzięki czemu zyskujesz czas na poważniejsze zadania? Warto również korzystać ze wszystkich funkcji, jakie ma do zaoferowania odkurzacz. Nasze bezprzewodowe odkurzacze szczotkowe są sprzedawane w komplecie z szeregiem akcesoriów, dzięki którym sprawnie i szybko wyczyścisz cały dom.