NASZA HISTORIA

Narodziny firmy Hoover i pierwszego odkurzacza w historii

Pudełko, wentylator, jedwabna poszewka na poduszkę i miotła - tak narodził się pierwszy odkurzacz w historii. Pomysł, który przekształcił te proste elementy w jedną z najbardziej rewolucyjnych technologii minionego stulecia, należy do Jamesa Spanglera, nocnego stróża z New Berlin w stanie Ohio, który cierpiał na astmę i był zmęczony wdychaniem unoszącego się kurzu w sklepie, w którym pracował. James opatentował wynalazek i marzył o wprowadzeniu go do każdego domu w Ameryce. Potrzebował kogoś, kto uwierzyłby w jego projekt oraz dysponował zasobami i umiejętnościami do jego realizacji.

Postanowił wysłać ten pierwszy, prymitywny odkurzacz do swojej kuzynki, Susan Hoover - okazało się, że była to decyzja, która przyniosła mu fortunę. Susan próbowała go używać w domu przez kilka dni i stała się jego entuzjastyczną zwolenniczką. Pokazała urządzenie swojemu mężowi, Williamowi Hooverowi, właścicielowi małej firmy, która produkowała wyroby skórzane i sprzedawała je w swoim sklepie w New Berlin. Lata spędzone wśród klientów pozwoliły mu dobrze poznać rynek. Jako dalekowzroczny przedsiębiorca od razu wyczuł ogromny potencjał tego futurystycznego wynalazku. Kupił patent i rozpoczął produkcję, zakładając firmę o nazwie The Hoover Company. Był rok 1908.

Nasze wartości

Od dnia wynalezienia pierwszego odkurzacza aż do dzisiejszych produktów, priorytetem numer jeden firmy Hoover zawsze było zapewnienie ludziom dobrego samopoczucia, dostarczając wydajne i niezawodne urządzenia domowe.

 

DOBRE SAMOPOCZUCIE

Dobre samopoczucie oznacza dbanie o siebie i tych, których kochasz, nie rezygnując z doskonałych rezultatów. Urządzenia Hoover dzięki doskonałej wydajności pozytywnie wpływają na jakość życia oraz nasze zdrowie, wspierając nas w zdrowym trybie życia.

 

WYDAJNOŚĆ

Najnowsza generacja produktów firmy Hoover została zaprojektowana tak, by zapewnić doskonałe wyniki pod względem wydajności i skuteczności, gwarantując jednocześnie kompleksową opiekę nad domem i rodziną.

 

ZAUFANIE

Ponad 100 lat doświadczeń i nieustanne badania nad najnowszymi technologiami sprawiły, że Hoover opracował wysoką niezawodność swoich produktów, umożliwiając ludziom przejęcie kontroli i uzyskanie doskonałych wyników.

NASZ POŁĄCZONY EKOSYSTEM

Zdalne połączenie z Hoover to nie tylko bycie na bieżąco. To przede wszystkim dostarczanie praktycznych rozwiązań poprawiających codzienne doświadczenia z urządzeniami Hoover. To dążenie do unowocześnienia i poprawy życia, zdrowia oraz samopoczucia ludzi dzięki kompletnemu zestawowi unikalnych funkcji, które oferują skuteczne i niezawodne rozwiązania podnoszące jakość życia.

Dowiedz się więcej