Znaczenie organizacji lodówki

null

Podczas lata lodówka przekształca się ze zwykłego urządzenia gospodarstwa domowego w jednego z najcenniejszych towarzyszy naszego codziennego dnia, chłodząc żywność i napoje, które przynoszą nam ulgę o tej porze roku. Częściowo z tego powodu powinno się wiedzieć, w jaki sposób najlepiej rozplanować jej zawartość, zarówno ze względu na wygodę, jak i zwiększenie wydajności oraz zmniejszenie zużycia, a także niedopuszczenie do zanieczyszczenia żywności.

  • Pierwsza zasada jest najprostsza: aby zapewnić odpowiedni ruch zimnego powietrza, lepszą konserwację żywności oraz znaczną oszczędność energii, nie należy przepełniać lodówki. Dodatkowo, lodówka powinna być otwarta jak najkrócej, aby uniknąć nagłych zmian temperatury.
  • Czy wiesz, że dojrzewające owoce i warzywa emitują gazy takie jak etylen, które mogą uszkodzić inne produkty żywnościowe w lodówce? Dlatego powinno się je przechowywać w szufladach urządzenia gospodarstwa domowego, dbając o to, aby nie mieszać ich ze sobą. Włóż owoce do jednej szuflady, a warzywa do innej i to wszystko!
  • Jeśli przez następne kilka dni chcesz używać mięsa, włóż je do specjalnych woreczków lodówkowych, aby zapobiec zanieczyszczeniu sąsiadującej żywności przez płyny, które zazwyczaj z niego wyciekają. Upewnij się, że woreczki są wyraźnie oznaczone, określając rodzaj mięsa oraz datę zakupu.
  • Regularnie myj półki, w szczególności aby zapobiec tworzeniu się niehigienicznych i niebezpiecznych pleśni.
  • Oprócz tych czynności należy pamiętać o „standardowym” ułożeniu produktów spożywczych w lodówce, które zależy od określonej temperatury, występującej na różnych półkach i przegrodach: łatwo psujące się produkty (mięso, ryby, produkty mleczne itp.) powinny być umieszczone na górnych półkach, produkty w części lub w całości przygotowane (sosy, resztki jedzenia z poprzedniego dnia itd.) bezpośrednio poniżej i na środkowych półkach, owoce oraz warzywa w szufladach, o których była mowa wcześniej, a masło, jajka i napoje w bocznych przegrodach.

Jeśli szukasz nowej lodówki do swojej kuchni, odkryj gamę lodówek Hoover! Wzornictwo na światowym poziomie, dbałość o detale oraz technologia mająca na celu odpowiednie przechowywanie żywności.

chill the way you live.

Zobacz także

Newsletter