Jak przygotować się na zmianę pory roku

null

Co roku razem z nadchodzącą jesienią  i chłodniejszą pogodą ponownie pojawia się jeden z najtrudniejszych obowiązków domowych. Często jest to długi i złożony proces, ale dzięki zmianie porządku w szafie unikniesz sytuacji, w której Twoje ubrania będą doprowadzać Cię do szału, aż do następnej wiosny.

Na szczęście istnieje kilka sztuczek zaczerpniętych z Kraju Kwitnącej Wiśni, które spowodują, że ten obowiązek stanie się mniej stresujący, pozwalając Ci ze spokojem znosić zmianę pór roku. Metoda KonMari jest idealnym sposobem na zapewnienie, aby Twoja szafa była zawsze uporządkowana i przydatna do użycia. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat, przeczytaj nasz artykuł!

Uporządkuj szafę, wyciągając z niej wszystkie rzeczy: nawet jeśli ogarnia cię przerażenie na myśl o zupełnie pustej szafie, to pierwszy krok, aby dokonać dokładnego przeglądu tego, co w niej trzymać oraz czego się pozbyć.

Pozbądź się wszystkiego, czego nie używasz: ten proces nazywa się odgruzowywaniem i ma na celu pozbycie się wszystkich tych drobiazgów, które z powrotem wkładamy do szafy zgodnie z typowo zachodnią manią gromadzenia rzeczy. Skoncentruj się na jakości, a nie na ilości!

Przesortuj według kategorii: zamiast sortowania zasobów szafy w chaotyczny sposób, skoncentruj się na określonej kategorii ubrań (sukienki, koszule, spódnice itd.) i stopniowo porządkuj je w ten sposób. Znacznie trudniej będzie o czymś zapomnieć!

Zatrzymaj to, co sprawia Ci radość: emocje powinny być częścią Twoich kryteriów wyboru. Jeśli sukienka czy dodatek przywołuje piękne wspomnienia, przywracając szczególne chwile w Twoim życiu, zatrzymaj je.

Składaj rzeczy, jakby były origami: pamiętaj o tej starożytnej sztuce składania papieru i spróbuj zastosować jej zasady w przypadku swoich ubrań. Kiedy nabędziesz już doświadczenia, będziesz w stanie utrzymać ścisły porządek, a jednocześnie uzyskasz dużo wolnej przestrzeni w szufladach i na półkach w szafie.

Na nowo uporządkuj torebki, wkładając jedną w drugą: masz słabość do torebek? Już nie wiesz, gdzie składować wszystkie dotychczas zebrane kolekcje? Włóż jedną w drugą jak Matrioszkę: kolejna sztuczka, dzięki której uzyskasz wolną przestrzeń, a zawartość szafy będzie bardziej harmonijna.

Każdy przedmiot powinien mieć swoje miejsce: każdy element garderoby/dodatek powinien mieć swoje dokładne miejsce. Aby znowu nie skończyło się bałaganem, konieczne jest przechowywanie każdego z ich na swoim miejscu, nigdy go nie zmieniając.

Jesteś gotowy na dokonanie rewolucyjnej zmiany w postaci najlepiej uporządkowanej szafy? Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe informacje, przeczytaj również artykuł o pozbywaniu się rupieci z domu! I tak, jak w przypadku całego domu odkurzacz H-FREE 500 zapewni, że efekty sprzątania będą wyjątkowe.

clean the way you live

Zobacz także

Newsletter