Kreatywne sposoby na recykling plastikowych butelek

null

Masz w domu mnóstwo zużytych plastikowych butelek? Lubisz projekty typu „zrób to sam” i dbasz o środowisko? Świetnie się składa! Dzięki odrobinie wyobraźni możesz rozwiązać problem plastikowych butelek, jednocześnie pozostając w zgodzie ze swoją świadomością ekologiczną – wystarczy, że znajdziesz dla tych najpopularniejszych odpadów domowych inne kreatywne zastosowanie.

Upewnij się, że masz pod ręką wszystko, czego potrzeba do realizacji projektu „zrób to sam” (klej uniwersalny, nożyczki, kolorowe pisaki itp.) i przygotuj się na przywrócenie swoich plastikowych butelek do życia poprzez nadanie im nowych, zaskakujących funkcji.

Zastanawiasz się, jak to zrobić? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedź!

  • Kosmetyczka: wystarczy, że przetniesz kolorową plastikową butelkę w połowie (do tego celu doskonale nadadzą się butelki po niektórych napojach) i przytrzymasz dolną część tak, aby zrobić z niej lekką i dużą kosmetyczkę, którą można łatwo umyć. Aby wygładzić ostre krawędzie, umieść na kilka sekund odciętą część butelki na płycie żelazka. Temperatura zrobi resztę!
  • Organizer na czasopisma: weź kilka plastikowych butelek, przetnij je nieco poniżej szyjki, ułóż w jednej linii i przyklej do prostokątnej płytki z drewna lub sklejki klejem uniwersalnym. Dzięki temu otrzymasz mobilny organizer na czasopisma i gazety, który pomoże Ci uporządkować porozrzucane i wiecznie zbierające kurz periodyki.
  • Doniczka: po co kupować plastikowe doniczki, skoro można wykorzystać w tym celu puste butelki? Wystarczy wziąć butelkę, przeciąć ją w połowie lub zrobić otwór w bocznej ściance (w zależności od tego czy doniczka będzie używana w pozycji pionowej, czy poziomej), napełnić ziemią i posadzić sadzonkę. Doniczkę można oczywiście dowolnie dekorować i personalizować za pomocą kolorowych dodatków lub wzorów.
  • Skarbonka: Twoje dziecko wspominało ostatnio o skarbonce na drobne monety? Rozwiązanie masz pod ręką! Weź pustą butelkę (najlepiej półlitrową), za pomocą nożyczek zrób w niej otwór o odpowiedniej wielkości, a następnie wykonaj z kartonu kolorową dekorację (na przykład w formie zabawnej, małej świnki). I voilà, świnka skarbonka jak znalazł!

Aby ograniczyć zużycie plastikowych opakowań, wybieraj szklane butelki. Są przyjazne dla środowiska i nadają się do wielokrotnego użytku. A dzięki lodówce firmy Hoover będziesz mieć dla nich jeszcze więcej miejsca!

Zobacz także

Newsletter