5 kroków na drodze do osiągnięcia równowagi pomiędzy życiem zawodowym i osobistym

null

Wszyscy zasługujemy na odpoczynek i wytchnienie od codziennych stresów w pracy. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci poprawić swoje samopoczucie i znaleźć czas na pasje, zainteresowania i życie rodzinne w domu.

Nie czytaj służbowych wiadomości po pracy

Wiele osób ma poważny problem z odcięciem się od życia zawodowego po godzinach, ale jak pokazały ostatnie badania warto się przemóc – sprawdzanie e-maili w czasie wolnym może okazać się zgubne dla zdrowia psychicznego. Jak wynika z badań, 40% z nas sprawdza wiadomości służbowe poza miejscem pracy. Naucz się zostawiać pracę w pracy, a na otrzymane e-maile odpowiadać następnego dnia w biurze – to pozwoli Ci spędzać więcej czasu w domu lub na ulubionym hobby.

Znajdź czas dla siebie

Nawet jeśli kochasz swoją pracę i daje Ci ona poczucie spełnienia w życiu, nie powinieneś poświęcać na nią każdej sekundy życia! Aktywność na świeżym powietrzu, sport, czytanie czy gotowanie – niezależnie od formy, hobby pomoże Ci się wyciszyć. Gotowanie może okazać się fantastycznym sposobem na relaks, a także na wypracowanie bardziej pozytywnego stosunku do jedzenia. Dlaczego by w takim razie nie znaleźć kilku minut i nie przyrządzić sobie pysznego posiłku przy użyciu piekarnika Hoovers Vision Oven? Nasz stylowy i innowacyjny piekarnik to doskonały pomocnik kuchenny, który pomoże Ci odnaleźć inspirację i poznać nowe techniki gotowania.

Uświadom sobie, że „idealna” równowaga nie istnieje

Nawet jeśli sądzisz, że komuś znajomemu udało się osiągnąć idealną równowagę pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym, najprawdopodobniej nauczył się po prostu ostrożnie i realistycznie zarządzać swoim czasem. Zamiast „planu idealnego” postaraj się ułożyć taki grafik, który naprawdę odpowiada Twoim potrzebom. Może to oznaczać bardziej wytężoną pracę w niektóre dni i więcej czasu na odpoczynek z najbliższymi albo ulubione hobby w inne. Wycieczka na siłownię w ciągu niektórych, pełnych zajęć dni jest czasami po prostu niewykonalna – bądź dla siebie wyrozumiały.

Powiedz „STOP” odkładaniu rzeczy na później

Zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym czasem trzeba zrobić coś, co stanowi wyzwanie, jest do bólu prozaiczne albo po prostu nieznośne. Jednakże im szybciej stawisz temu czoła, tym szybciej poczujesz ulgę, a napięcie przestanie narastać. Nasze nowe pralki z serii AXI dostarczą Ci użytecznych wskazówek i rad w zakresie usuwania plam. Dodatkowo możesz nimi zarządzać głosowo za pomocą asystenta Amazon Alexa lub Google, dzięki czemu stale rosnący stos ubrań do prania przestanie stanowić problem.

Nie komplikuj sobie życia

Dlaczego zawsze staramy się wszystko utrudniać? Jeśli jakiś sposób działa, nie musisz go zmieniać! Czasami dodatkowa praca, jaką sami sobie narzucamy, jest zupełnie zbędna. 

the way you live

Zobacz także

Newsletter