Poradnik ekologicznego prania

null
  • Korzystaj z pralki najnowszej generacji: oczywistym jest, że przestarzałe urządzenia są mniej wydajne i zużywają więcej energii niż urządzenia najnowszej generacji. W maksymalizowaniu każdego aspektu prania przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska istotną rolę odgrywa nowoczesna pralka!
  • Zaprogramuj pralkę, jeśli jest pełna: aby zoptymalizować zużycie prądu, uruchom pralkę tylko wtedy, gdy jest pełna, a nie zapełniona do połowy. Oprócz zmniejszenia zużycia energii i detergentów, pozwala to zebrać wiele czynności dot. prania w pojedynczy proces, dzięki czemu masz więcej czasu dla siebie i swoich zainteresowań.
  • Rozwieszaj ubrania, aby je wysuszyć: w domu pełnym dzieci trudno jest zrezygnować z suszarki. Jednak, w szczególności w lecie, istnieje możliwość ograniczenia jej pracy, wykorzystując słoneczne, ciepłe dni do wysuszenia prania. Ograniczenie intensywności korzystania z suszarki zredukuje zużycie energii w domu.
  • Programuj swoją pralkę w odpowiednim przedziale czasowym: sprawdź fakturę, aby ustalić, który przedział czasowy jest najbardziej ekonomiczny. Zazwyczaj używanie pralki w dzień kosztuje drożej. Użyj opcji opóźnionego startu: załaduj pralkę z rana, a uruchomienie ustaw na wieczór (lub, jeśli to możliwe, na noc).

Cały asortyment pralek Hoover będzie Twoim idealnym towarzyszem podczas tego gorącego lata....jak i w trakcie pozostałych pór roku!

wash the way you live

Zobacz także

Newsletter