Instrukcja jak rozjaśnić swój ogród

null

Zbliżają się wspaniałe dni pełne słońca i posiłków na świeżym powietrzu. Latem warto poświęcić trochę czasu i rozświetlić swój ogród. A jest na to kilka sposobów! Niezależnie od tego, czy posiadasz duży kawałek ziemi, czy kompaktowe podwórko, te inspirujące pomysły na letnie aranżacje sprawią, że Twoja przestrzeń zamieni się w raj na ziemi.

Nie bój się kolorów

Odważne kolory można spotkać praktycznie w każdym domu i wnętrzu. Twój ogród nie musi pozostawać w tyle! Prawdę mówiąc im bardziej jaskrawo, tym lepiej.

Wiodąca projektantka ogrodów, Sue Townsend, twierdzi, że połączenia nasyconych barw kamieni szlachetnych, takich jak pomarańcz i żółć z intensywnym fioletem i niebieskim zdominują nasze ogrody w te wakacje;

Feerię barw będzie można zobaczyć nie tylko w warstwie roślinnej, ale i w innych aspektach dekoracyjnych. Kolorowa porcelana, w tym kafelki i doniczki, ma przed sobą świetlaną przyszłość odkąd coraz więcej osób dekoruje przestrzeń na zewnątrz swoich domów tak, jak ich wnętrza. Aby odważne barwy zdały egzamin, kluczowe są prostota i powtarzalność. 

Dodaj nieco wody

Wykorzystanie wody w celach dekoracyjnych pozwoli błyskawicznie rozświetlić przestrzeń z uwagi na odbijającą blask powierzchnię. Jeśli tylko masz na to miejsce, zastosuj w swoim ogrodzie dekorację wodną, która odbija światło ku górze i zastanów się nad możliwością stworzenia w niej miejsca dla dzikiej przyrody przyciągającej ptaki, pszczoły i inne owady, które wniosą nieco życia.

Jeśli dysponujesz mocno ograniczoną przestrzenią, pomyśl o wanience dla ptaków. Pomimo niewielkich rozmiarów, świetlista tafla wody przyciągnie mnóstwo latających stworzeń, a wraz z nimi w Twoim ogrodzie pojawią się kolory i dźwięki, które poprawią jego wygląd.

Wiszące rośliny

Choć tradycyjne wiszące kosze na rośliny to doskonały sposób na dodanie swojemu ogródkowi nieco życia, w 2019 roku przyda się coś bardziej nowoczesnego.

Trend ten zdominują rośliny o plastycznych właściwościach, łączące w sobie popularność roślin domowych z nutką egzotyki, dzięki liściom o architektonicznej formie i łodygom, stanowiącym wyraźny akcent.

Kolejną zaletą roślin wiszących docenianą szczególnie przez szczęśliwych właścicieli ogrodów miejskich jest fakt, iż nie zajmują one cennej powierzchni podłogi, a zamiast tego malowniczo zwisają z doniczek ściennych.

Płyty chodnikowe o nieregularnych kształtach

To już oficjalne – ścieżki wykonane z płyt chodnikowych o nieregularnych kształtach, będące symbolem ogrodów w latach 90-tych, wracają do mody!

Jeśli tylko masz czas, środki i miejsce, ścieżki i stopnie wykonane z dużych płyt o nieregularnych kształtach mogą rozświetlić Twój trawnik lub ogródek. W przypadku ograniczonej przestrzeni patio może użyć porcelanowych płyt i kafelków o różnych wzorach i kolorach, także takich, które imitują prawdziwe kamienie, ale w przeciwieństwie do nich nie są śliskie.

Jeśli często pracujesz w ogrodzie i chcesz uniknąć ziemi i błota w domu, przyda Ci się odpowiedni odkurzacz, który pomoże posprzątać każdy bałagan. Ergonomiczny, wielofunkcyjny i wydajny odkurzacz pionowy H-FREE 700 stanie się niezastąpionym pomocnikiem w Twoim domu – dowiedz się więcej.

Aby dowiedzieć się więcej na temat naszej oferty innowacyjnych urządzeń, polub nas na Facebooku lub obserwuj nasz profil na Instragramie.

the way you live

Zobacz także

Newsletter