Korzyści płynące z korzystania z sauny

null

Istnieje wiele sposobów, aby zadbać o swoje ciało i umysł. Jednym z nich jest bardzo popularna w ostatnich latach sauna, która niezależnie od wybranego wariantu poprawia pracę układu sercowo-naczyniowego, obniża poziom stresu i oczyszcza organizm, usuwając z niego toksyny... To szczególnie ważne z uwagi na zbliżającą się zimę!

Ale czym tak naprawdę jest sauna? Ogólnie rzecz ujmując sauna to każda procedura poddająca organizm wpływowi wysokiej temperatury przeprowadzana w zamkniętym pomieszczeniu. Do jej najpopularniejszych odmian zalicza się saunę fińską (suchą) i turecką (parową). Sauna fińska to pokój wykonany z drewna, w którym znajdują się kamienie nagrzane do temperatury 90 stopni. Sauna turecka to zazwyczaj pomieszczenie wyłożone marmurem, do którego przez specjalne otwory wentylacyjne wpuszczana jest para. Sauna turecka charakteryzuje się niższą temperaturą od sauny fińskiej. Niezależnie od tego, z jakiego typu sauny korzystasz, ma ona mnóstwo zalet. Odkryjmy je razem!

  • Jeśli odżywiasz się w sposób zbilansowany i zdrowy, sauna pomoże Ci zgubić zbędne kilogramy. Wzrost pulsu spowodowany gorącem umożliwia ciału spalanie większej liczby kalorii (około 300, czyli mniej więcej tyle, co godzinny spacer).
  • Sauna oczyszcza ciało, usuwając z niego wraz z potem zanieczyszczenia i nadmiar toksyn.
  • Wysoka temperatura w saunie pomaga w odprężeniu mięśni i usuwaniu kwasu mlekowego, dzięki czemu jest to idealna procedura po intensywnym treningu.
  • Sauna ma korzystny wpływ nie tylko na ciało, lecz również na umysł. Ułatwia ona odprężenie się i tym samym redukuje stres oraz wspiera walkę z bezsennością.
  • Wysoka temperatura rozszerza pory, umożliwiając skórze pozbycie się martwych komórek i głębokie oczyszczenie.
  • Sauna wzmacnia układ odpornościowy poprzez eliminację bakterii powodujących infekcje. Zapobiega ona też przeziębieniom (bardzo powszechnym o tej porze roku), regulując temperaturę ciała.
  • Szok termiczny spowodowany nagłym spadkiem temperatury podczas chłodzenia ciała po sesji w saunie wspiera aktywność układu sercowo-naczyniowego.

Nie czekaj dłużej! Skorzystaj z regenerujących właściwości sauny!

Zobacz także

Newsletter