Jak stworzyć swój domowy latawiec

null

Historia latawców sięga daleko, daleko wstecz. Dokładniej mówiąc do Chin sprzed 2800 lat, gdzie zostały wynalezione przez ówczesnych rzemieślników za pomocą jedwabnych i bambusowych prętów, materiałów, które - dzięki swoim lekkim i elastycznym właściwościom - były natychmiast idealne do unoszenia się w powietrzu i szybowania na wietrze Niezrozumiała konstrukcja zdania. Od tamtego czasu minęło wiele lat, ale ludzie wciąż są zafascynowani tymi kolorowymi i oryginalnymi przedmiotami, które wciąż urzekają dorosłych i dzieci na całym globie.

Aby zrobić swój własny latawiec w 100% samodzielnie z materiałów z recyklingu i cieszyć się tym hobby na świeżym powietrzu, wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami na naszym blogu.

Czego potrzebujesz:

- 1 arkusz kalki technicznej

- 1 taśma miernicza

- 1 linijka

- narzędzia tnące: nożyczki, nożyce do drutu, nóż stanley

- klej winylowy

- barwniki

- igła do szycia

- 1 drewniany pręt o grubości 0,5 cm i długości 1 metra

- sznurek i żyłka lub jedwabna nić

- 7/10 metrów nici lnianej lub nylonowej

  • Wykonaj ramę, tnąc drewniany pręt na dwa kawałki 60 cm i 40 cm. Skrzyżuj dwa pręty w odległości 20 cm od góry pręta o długości 60 cm.
  • Zabezpiecz skrzyżowanie za pomocą kleju i sznurka. Zrób małe nacięcie na czterech końcach drewnianych prętów. Przełóż sznur kuchenny przez nacięcie tak, aby był ściśle dopasowany, a węzeł końcowy znajdował się przy nacięciu na końcu pręta o długości 40 cm.
  • Zrób romb, biorąc bardzo dużą kartkę kalki technicznej. Umieść go na ramce i na każdym z czterech końców zrób zaznaczenie ołówkiem w odległości około 1 cm. Połącz kropki za pomocą linijką i wytnij romb.
  • Pokoloruj romb z kalki technicznej w dowolny sposób.
  • Aby zmontować latawiec, połóż arkusz na ramie i złóż go tak, aby nić znajdowała się w złożeniu. Nałóż klej winylowy na zagięcie obok nici. Nałóż klej na cały obwód rombu. Po całkowitym wyschnięciu kleju należy wyciąć kwadraty z kalki technicznej i wzmocnić końcówki.
  • Przygotuj cztery żyłki lub jedwabne nici o długości 30 cm. Za pomocą igły do szycia przyszyj cztery nitki na drewnianej ramie, na każdej z czterech końcówek. Zwiąż cztery nitki razem za pomocą małych węzłów.
  • Na ogon wytnij 4 paski papieru o długości 40 cm i przyklej je do dolnego końca rombu. Pozwoli to na ustabilizowanie lotu.
  • Weź lnianą lub nylonową nitkę o długości około dziesięciu metrów i zawiąż ją do węzła łączącego cztery nitki przymocowane do ramy.

Teraz wszyscy jesteście gotowi do lotu waszym domowym latawcem!

Zobacz także

Newsletter