Wiecznie zielony dzień

null

Każdego roku, w miarę zbliżania się Świąt Bożego Narodzenia, tysiące wiecznie zielonych drzew na całym świecie jest wycinanych. Chociaż sztuczne choinki są obecnie szeroko rozpowszechnione i łatwo dostępne na rynku, wielu ludzi nadal decyduje się na zakup prawdziwej jodły na okres Bożego Narodzenia.

Wiecznie Zielony Dzień został stworzony przez Krajowe Stowarzyszenie Arborystów w celu podniesienia świadomości - zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci - na temat piękna wiecznie zielonych drzew. Wszyscy są zachęcani do wyjścia z domów i odkrycia, że drzewa te są obecne wszędzie wokół nas.

Inicjatywa jest alternatywnym sposobem docenienia jodeł, sosen i innych wiecznie zielonych roślin bez kolorowych świateł i dekoracji, jednocześnie pokazując, jak ważną rolę odegrały one w wielu społeczeństwach w całej historii ludzkości. Na przykład, czy wiesz, że rdzenni Amerykanie wykorzystywali czerwony cedr, iglak pochodzący z zachodniej części Ameryki Północnej, w wielu aspektach swojej kultury? Od ubrań po liny rybackie, domy i kajaki - to drzewo było dla nich niezastąpione. Od zarania dziejów w rytuałach religijnych używa się również różnych rodzajów wiecznie zielonych drzew.

Łatwo jest świętować ten dzień: kup książkę o florze, wyjdź z domu i odwiedź zielone miejsce (może to być nawet park w Twoim mieście). Można się rozejrzeć i odkryć, jak te niesamowite drzewa, które mogą rozświetlić nawet najbardziej szarą i zimną zimę odcieniami zieleni, są bardziej rozpowszechnione niż się ludziom wydaje.

Zobacz także

Newsletter