Dowiedz się, jak czyścić pralkę wewnątrz i na zewnątrz

null

Spójrzmy prawdzie w oczy: pralka jest jednym z najważniejszych narzędzi AGD w naszym codziennym życiu, jak również jest urządzeniem gospodarstwa domowego, które jest używane o każdej porze roku. Dlatego też, jeśli nie chcemy, aby jej działanie uległo pogorszeniu z powodu częstego użytkowania, należy o nią dbać, przeprowadzając gruntowną i stałą konserwację. W jaki sposób? Poprzez mycie wszystkich jej elementów w celu wyeliminowania raz na zawsze nieprzyjemnych zapachów i tworzenia się pleśni i kamienia.

Czysta pralka jest pierwszym krokiem do tego, aby zawsze mieć pranie, które jest pachnące i nieskazitelnie czyste, a także aby zachować jej bezproblemowe działanie przez wiele lat. Oto kilka wskazówek wybranych dla Ciebie przez ekspertów naszego bloga, aby bez wysiłku osiągnąć ten cel!

Bęben

Z oczywistych względów bęben pralki jest jedną z części pralki, która zawiera najwięcej bakterii i zanieczyszczeń. Aby ograniczyć gromadzenie się wilgoci i pleśni, po praniu zawsze zostawiaj otwarte drzwi i unikaj pozostawiania mokrej odzieży w pralce przez długi czas po zakończeniu cyklu prania. Z tego samego powodu, unikaj korzystania z pralki w nocy i czekania do następnego dnia, aby wyjąć pranie. Oprócz tych środków ostrożności, należy czyścić bęben przynajmniej raz w miesiącu. Aby zrobić to w sposób w 100% ekologiczny, wlej 1 szklankę białego octu winnego i uruchom puste pranie w temperaturze 95 stopni.

Podajnik detergentów

Odkładanie się kamienia i detergentu w podajniku na detergenty może wpłynąć negatywnie na jakość prania. Aby temu zapobiec, należy namoczyć podajnik detergentów w gorącej wodzie i sodzie oczyszczonej na około godzinę, a następnie wyczyścić za pomocą szczoteczki do zębów.

Uszczelki

Uszczelki do pralek są elementami najbardziej podatnymi na gromadzenie się zanieczyszczeń. Aby zapobiec powstawaniu pleśni, na koniec każdego cyklu prania należy osuszyć uszczelki ściereczką. Woda używana do mycia bardzo często gromadzi się w uszczelkach, powodując nieprzyjemny zastój.

Drzwi i elementy zewnętrzne

Aby wyczyścić drzwi i elementy zewnętrzne przy użyciu naturalnych roztworów, należy rozpylić mieszaninę letniej wody i octu jabłkowego bezpośrednio na urządzenie, a następnie przetrzeć je miękką szmatką.

Te wskazówki poprawią jakość prania i żywotność urządzenia, które od dziś - dzięki technologii Hoovera - będą mogły również rozpoznać Twoje przyzwyczajenia. Dzięki sztucznej inteligencji pralka AXI rozpozna Twój głos i może zaoferować indywidualne rozwiązania dla Ciebie i Twojej rodziny.

Oszczędzaj czas i swobodnie pierz razem wszystkie rodzaje tkanin i kolorów... AXI oferuje Ci to i wiele więcej!

Zobacz także

Newsletter