Dieta oczyszczająca

null

Bardzo często nowoczesny tryb życia prowadzi nas do złych decyzji dotyczących naszego organizmu, co z powodu złej diety, siedzącego trybu życia i stresu prowadzi do szybszego starzenia oraz narażania się na przewlekłe choroby. Jednym z niepodważalnych sposobów poprawy naszej kondycji, pomagających wrócić naszemu organizmowi na prawidłową ścieżkę, jest wykorzystywanie oczyszczających produktów w naszej diecie. W przyrodzie istnieje wiele produktów spożywczych, które dzięki swoim właściwościom, pomagają organizmowi oczyścić się z toksyn i niepotrzebnych pozostałości, przyczyniając się również do zmniejszenia wagi ciała

Czy chcesz dowiedzieć się więcej na ich temat? Jedyne co musisz zrobić, to przeczytać nasz artykuł!

 Przyprawy i aromatyczne zioła: regularne ich spożycie może być pierwszym krokiem w oczyszczaniu organizmu. Z wielu dostępnych na rynku polecamy: kurkumę, rozmaryn, pietruszkę, czarny pieprz, fenkuł, imbir, kmin rzymski, cynamon i oregano. Dodatkowa korzyść podczas przyrządzania wielu zdrowych i smacznych przepisów!

 Czosnek: Wiadomym jest, że czosnek ma bardzo silny zapach, który nie jest przez wszystkich lubiany..., ale jest on produktem o działaniu antybiotycznym, antyseptycznym i antywirusowym, który może obniżyć endogeniczne toksyny i utrzymać poziom cholesterolu i ciśnienia pod kontrolą. Jeśli nie jesteś zwolennikiem białej odmiany, wypróbuj czarnej, która ma bardziej delikatny, słodki smak.

Owoce, warzywa i rośliny strączkowe: oprócz tego, że są niewyczerpanym źródłem witamin i soli mineralnych, błonnik zawarty w dużych ilościach w tych składnikach pokarmowych przyczynia się do oczyszczania organizmu oraz jelit. Przykład? Błonnik rozpuszczalny w owocach oraz błonnik nasion strączkowych poprawia kontrolę glikemii, zmniejsza wchłanianie cholesterolu oraz spowalnia opróżnianie żołądka, wzmagając uczucie sytości.

Cytryna: : jeden z głównych produktów oczyszczających, przydatnych w przywracaniu równowagi organizmowi, który posiada właściwości alkalizujące. Zawiera dużo witaminy C i ma silne działanie antyoksydacyjne, zwalczające tworzenie się wolnych rodników, odpowiedzialnych za starzenie się.

Na co czekasz? Wprowadź do swojej diety oczyszczające produkty spożywcze, przywracając równowagę organizmowi. Podziękujesz nam!

Zobacz także

Newsletter