Światowy dzień żywności

null

Co roku 16 października na całym świecie obchodzi się Światowy Dzień Żywności. Upamiętnia on rocznicę założenia Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (Food and Agriculture Organization of the United Nations, FAO), utworzonej w Kanadzie w 1945 roku.

Począwszy od 1981 roku każdy Światowy Dzień Żywności poświęcany jest innemu tematowi.W tym roku postanowiliśmy zwrócić uwagę na zdrową i zbilansowaną dietę w celu podniesienia świadomości społecznej na temat wzrostu otyłości i nadwagi. Na świecie głoduje 820 milionów ludzi, a jeszcze więcej doświadcza zaburzeń odżywiania.

Więcej konkretów? Ponad 670 milionów dorosłych i 120 milionów młodych ludzi między 5 i 19 rokiem życia cierpi na otyłość, podczas gdy ponad 40 milionów dzieci ma nadwagę. Tego zjawiska nie można dłużej ignorować, szczególnie z uwagi na koszty (wyleczenie zaburzeń związanych z otyłością kosztowałoby około 2000 miliardów dolarów) i szkodliwy wpływ na środowisko, jaki generuje tego rodzaju system odżywienia, prowadząc do szybkiego zaniku bioróżnorodności.

Dlatego właśnie tak ważna jest edukacja ludzi w zakresie szkód wyrządzanych przez wyżej wymienione zaburzenia oraz zwrócenie uwagi społecznej na korzyści, jakie – zarówno dla własnego zdrowia, jak i dla naszej planety – płyną ze zbilansowanej i ekologicznie świadomej diety. Zdrowa dieta pomaga budować, wzmacniać i utrzymywać ciało w dobrej formie, a do tego zapewnia codzienną dawkę energii niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Prawidłowe odżywienie – kluczowe dla rozwoju i zdrowia fizycznego już od najmłodszych lat – powinno obejmować owoce, warzywa, rośliny strączkowe, orzechy, nasiona i zboża pełnoziarniste, a przygotowywane z tych składników potrawy powinny odznaczać się niską zawartością tłuszczu, cukru i soli.

Produkty marki Hoover, takie jak piekarnik, to doskonali pomocnicy w dbaniu o smaczną, naturalną i zdrową dietę, dzięki innowacyjnym funkcjom w zakresie gotowania i przechowywania potraw oraz technologii pozwalającej na łączenie się z pełną zdrowych przepisów aplikacją Hoover Wizard Nie czekaj dłużej!

 

Zobacz także

Newsletter